Oświetlenie ogrodowe LED

blog_2

W momencie, gdy będzie się projektować instalację niskoprądową będzie dobrze przestrzegać kilku reguł. Jeśli chce się zapobiec dużym spadkom napięć w przewodach trzeba będzie również myśleć o dobrych średnicach. Kable nie mogą być także zbyt długie, ponieważ będzie to niekorzystne. Z tego właśnie powodu instalacje mogą się nadawać do małych i średnich ogrodów, gdzie nie będzie tak dużo tych źródeł.

W momencie, gdy ogród jest zbyt duży trzeba będzie postawić na takie rozwiązania, które charakteryzują się opcjami mieszanymi. Przekrój żył w przewodzie może być dobrany, gdy chodzi o długość danej instalacji oraz to jakie będzie na niej obciążenie. W przypadku ilości żył jakie chce się zastosować to musimy się zastanowić jak dużo ma być obwodów, które chcemy sterować niezależnie.

LED do ogrodu​W miejscach, które są przewidziane do montowania lamp będzie się wyprowadzać wszystkie przewody na wysokość metra nad ziemią. Instalacja LED będzie wymagać niskiego napięcia i dlatego trzeba także pomyśleć o dobrym zasilaczu. Najlepiej mieć dobre zabezpieczenie, które może chronić przed zwarciem. Jeśli chodzi o moc zasilacza musi być dopasowana do mocy źródeł światła jakie będziemy mieli. Przygotowując do ogrodu oświetlenie należy pamiętać, że są tam różne warunki atmosferyczne i dlatego zawsze musimy mieć takie elementy, które są do tych właśnie warunków przystosowane. Przy dużych instalacjach będzie watro dzielić wszystko na sekcje, które niezależnie można włączać i wyłączać przez użycie pilota.

Gdy chodzi o sterowanie instalacją LED będzie można mieć albo prostą opcję włącz/wyłącz albo też będzie się można również zdecydować na zdecydowanie bardziej rozbudowane opcje, które są związane z czujnikami oraz sterownikami LED. W ten sposób można mieć więcej ciekawych opcji i to ustawienie da nam więcej możliwości.

Istnieją również opcje automatyczne, które również są często stosowane. Jest to interesujące rozwiązanie, które będzie sprawiać, że można liczyć na światło, że używane będzie jedynie w momencie, gdy będzie potrzebne. Taką opcję mogą nam zagwarantować czujniki ruchu, które będą się sprawdzać i warto się na nie zdecydować.