Oświetlenie ogrodu – jak sprawić, żeby nie przyciągało owadów

blog_2

Niektórzy pewnie będą uważać, że efektowne oświetlenie zewnętrzne to ciekawe rozwiązanie, na które rzeczywiście warto się zdecydować.

​Jednak przy tym wydaje się nam często, że będą się u nas także masowo pojawiały owady. Warto wiedzieć, że nie zawsze tak musi być. Wystarczy wybrać oświetlenie LED. Każdy z nas zetknął się z sytuacją, gdy przy świetle pojawiało się masę owadów. I na pewno zmienia to wypoczynek na świeżym powietrzu. Niektórzy więc wyłączają światło, by nie wabić owadów. Ale całkiem niepotrzebnie. Wystarczy zdecydować się na LEDy w ogrodzie. Led nie przyciąga owadów Diody LED są wykonane w taki sposób, że nie emitują UV. W związku z tym nie będą przyciągać owadów, ponieważ wabi je właśnie nie samo światło ale emitowane przez nie promienie ultrafioletowe. Dlatego LED można w ogrodzie montować spokojnie, bez obaw o to, że pojawi się tam masa owadów nagle. Trzeba również pamiętać, że światło, które zwabi owady sprawi, że za nimi przyjdą również inne zwierzątka. Dlatego nie ma się co dziwić, że zaczynają się wtedy pojawiać pająki, żaby a nawet nietoperze.

 

Taśma LED do ogrodu

Taśmy led do ogrodu Jeśli instalujemy oświetlenie w ogrodzie to trzeba się liczyć z tym, że jest ono narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego w praktyce oznacza to, że trzeba zastosować takie taśmy, które mają lepsze parametry ochrony. Wydaje się, że najwygodniejszym rozwiązaniem są taśmy o napięciu 230 V ponieważ wystarczy je wpiąć do zwykłego gniazdka i otrzymujemy gotową do użycia taśmę. Trzeba jednak pamiętać, że ważne będzie zachowanie odpowiedniej ostrożności. Zawsze jednak chodzi o napięcie, które dla zdrowia czy życia jest niebezpieczne. LED w oczku wodnym Jeśli chce się umieścić oświetlenie w wodzie to tak naprawdę wybrać powinniśmy taśmę o niskim napięciu 12V. Jeśli chcemy zabezpieczyć ją przed wpływem wody to powinniśmy umieszczać ją w profilu LED. W takim przypadku wybranie taśmy z parametrem IP20 będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. W ten sposób będziemy mieli odpowiednio zabezpieczoną taśmę przed działaniem wilgoci czy przed uszkodzeniami mechanicznymi, a to zabezpieczenie jest niezwykle ważne.