Oświetlenie zewnętrzne domu i ogrodu - dekoracyjne i praktyczne

blog_2

Dobrze dopasowane oświetlenie zewnętrze będzie podkreślało wygląd naszego domu i będzie także gwarantowało, że poruszanie się po zmierzchu stanie się łatwiejsze.

Trzeba jednak myśleć o tym, by stosowane rozwiązania pasowały do stylu naszej nieruchomości. Jakie oświetlenie wybrać? Montowane na zewnątrz lampy, oprawy czy reflektory muszą być przygotowany w taki sposób, by udało się wszystko dobrze oświetlić i zagwarantować sobie, że poszczególne elementy będą oświetlone tak jak należy. Musimy pamiętać o tym, że obecnie jest już wiele różnych form oświetleniowych i możliwości wyboru jest naprawdę masa. Gdy planuje się oświetlenie trzeba pamiętać o tym, by umieścić światło wszędzie tam, gdzie są nierówności terenu, znajdują się jakieś pochyłe miejsca czy schody. Światło powinno się znaleźć w zakamarkach czy przy zbiornikach wodnych. Modne oświetlenie powinno być przygotowane zgodnie z charakterem posesji. Nie może być rażące dla domowników.

Kolory oświetlenia Najważniejsze będzie jego odpowiednie rozmieszczenie. Jednocześnie powinno być efektywne i dyskretne. Na pewno warto zadbać o energooszczędność takich rozwiązań. Mamy w rzeczywistości tysiące opcji i dlatego każdy wybierze cos dla siebie. Źródła światła W dużej mierze przy podświetlaniu znaczenie ma to jakie są użyte źródła światła. Znaczenie ma różna temperatura barwowa. To będzie się także przekładać na to jak odzwierciedlane są kolory. - najniższą cenę mają oczywiście zwykłe żarówki, które dają ciepłe światło w białej barwie, które będzie odpowiednio odwzorowywać kolory - żarówki halogenowe dają duży kontrast świetlny, ale całkiem dobrze oddają barwy obiektów - do podświetlenia domu czy ogrodu warto użyć halogeny punktowe - kompaktowe świetlówki wymagają natomiast dobrych opraw, dlatego ich wybranie nie zawsze będzie dobre - modne są na pewno diody LED, które dają białe albo kolorowe światło - do często stosowania wybiera się również rtęciówki wysokoprężne, które z powodu niedoboru czerwieni będą się nadawać do oświetlenia zieleni w ogrodzie. - stosuje się także sodówki niskoprężne, które świecą na żółtopomarańczowo i będą się dobrze nadawać do podświetlenia ściany wykonanej z czerwonej cegły lub elewacji z piaskowcem - światło o podobnym charakterze mają sodówki wysokoprężne, które muszą dawać światło z przewagą czerwonego i żółtego.