Planowanie oświetlenia zewnętrznego

blog_2

Gdy projektujemy instalację oświetleniową trzeba pamiętać o tym, że dobrze dostosowana iluminacja będzie w stanie poprawić wygląd naszego domu czy ogrodu.

Jeśli natomiast nasze oświetlenie nie będzie przygotowane w należyty sposób to raczej zostaną pokazane takie detale, których nie chcielibyśmy nikomu pokazywać. Oświetlenie w domu Dom podświetla się lampami oraz reflektorami, które umieszcza się w podsufitce albo w daszkach nad drzwiami wejściowymi. Raczej rzadko stosuje się tutaj podświetlenie od dołu. W sąsiedztwie drzwi zastosować można kinkiety albo wiszące lampy, które będą nieco wprowadzać tajemniczości. Musimy pamiętać, że światło, które pada równolegle do elewacji będzie pokazywało jej strukturę. Jeśli ta elewacja nie jest w dobrym stanie to niestety musimy się liczyć z tym, że pokazane zostaną te elementy, których w rzeczywistości nie chcielibyśmy pokazywać.

Obecnie modne staje się stosowanie oświetlenia, które będzie kolorowe i będzie zmieniało naturalne barwy otoczenia. W taki sposób nawet nocą przy naszym domu stworzyć można prawdziwą bajkową krainę. Eksperymentowanie z brawami oświetlenia da nam wiele możliwości. Trzeba jednak umieć to wszystko ze sobą dobrze zgrać. Istotną rolę ma także aspekt praktyczny. Światło, które generowane jest przez niskie oprawy musi być kierowane do dołu, to przez wyższe może być rozproszone. Systemy świetlne dobrze, jeśli mają system mobilny. W związku z tym będzie można nieco nimi ruszać i dopasowywać je do charakteru danego miejsca. Jak się wydaje ma to swoją istotną rolę, ponieważ będzie można się nieco tym światłem bawić i uda się osiągać różne ciekawe efekty, na który na pewno będzie nam bardzo zależało. Dlatego też zgranie światła w systemie mobilnym, który można ruszać reflektorami to bardzo dobra forma, którą na pewno warto wykorzystać, gdy jest taka szansa.